Ćwiczenia Wojewódzkie w zakresie doskonalenia organizacji działań ratowniczych


 

Kompania Gaśnicza "Zamek"- OSP Grodzisko Dolne wzięła udział w ćwiczeniach wojewódzkich w zakresie doskonalenia organizacji działań ratowniczych.

29 września br. na terenie powiatu łańcuckiego zostały zorganizowane i przeprowadzone Ćwiczenia Wojewódzkie w zakresie doskonalenia organizacji działań ratowniczych podmiotów Krajowego Systemu Ratowniczo -Gaśniczego oraz służb i podmiotów ratowniczych współdziałających z systemem pod kryptonimem „ŁAŃCUT 2020”.  
Z racji tego, iż jednostka OSP Grodzisko Dolne należy do Wojewódzkiego  Odwodu Operacyjnego  - Kompania Gaśnicza "Zamek" wzięła udział w tych ćwiczeniach w epizodzie pt. "Pożar rozległy".
W kompleksie leśnym Leśnictwa Korniaktów, w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z ogniem otwartym przez pracowników zajmujących się wyrębem, doszło do jego zaprószenia. W okresie swobodnego rozwoju pożaru objął on swoim zasięgiem obszar ok. 50 arów. Pożar zostaje zauważony przez punkt alarmowo-dyspozycyjny zlokalizowany w Nadleśnictwie Leżajsk, który przekazał informację o zaistniałym zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie.
W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (silny wiatr) dochodzi do szybkiego rozprzestrzenienia się pożaru na dużym obszarze i spowodowania zagrożenia dla całego kompleksu leśnego Nadleśnictwa Leżajsk.