Seniorzy wracają do okręgówki!


 

Zwycięstwo 3:0 nad ostatnim zespołem w tabeli (Czarni Kraczkowa) spowodowało, że na 6 kolejek przed końcem ligi, zespół seniorów Grodziszczanki zapewnił sobie awans do klasy okręgowej, do której powróci po roku przerwy.

Pierwsza bramka padła w 12 minucie. Damian Karwacki podał piłkę do Dominika Gdańskiego, który został sfaulowany, a następnie wykorzystał rzut wolny i wyprowadził drużynę Grodziszczanki na prowadzenie. Gra toczyła się głównie na połowie rywala, goście kilkukrotnie próbowali zaskoczyć nasz zespół, jednak dobrze spisywała się obrona. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Damian Karwacki. Są to jego pierwsze bramki dla naszej drużyny w lidze. Pierwszego gola strzelił z rzutu karnego, który został podyktowany za zagranie ręką w polu karnym. Drugą bramkę zdobył po asyście Konrada Karwackiego w 41 minucie meczu. 

W przerwie w naszym zespole doszło do 4 zmian, na boisku pojawili się Arkadiusz i Sylwester Duda, Paweł Przeszło i Mateusz Walkowicz. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, ciągle to nasz zespół był ekipą przeważającą, ale w tej części spotkania nie padły już bramki, chociaż były ku temu okazje. Najlepszą sytuację miał Adrian Bosak, który jednak nie wykorzystał zagrania Arkadiusza Dudy. W końcówce spotkania nasi zawodnicy jeszcze raz trafili do bramki, ale gol Mateusza Pałysa nie został uznany, ponieważ sędzia odgwizdał spalonego. W składzie zabrakło Andrzeja Przeszło, który pauzował za żółte kartki.

Grodziszczanka ma przed sobą jeszcze 6 spotkań, podczas gdy zespołom, które ścigają naszą drużynę, pozostało 5 meczów. Dotychczasowe 17 zwycięstw i dwa remisy pozwoliły nam zdobyć 53 punkty i uzyskać 16-punktową przewagę nad trzecim zespołem.

Bramki: 12' Dominik Gdański, 37' Damian Karwacki, 41' Damian Karwacki

SKŁAD: Jacek Wolańczyk, Dawid Wnęk, Krzysztof Kryla (46' Arkadiusz Duda), Mateusz Pałys-Rydzik, Kacper Konieczny (46' Paweł Przeszło), Grzegorz Czerwonka, Piotr Miazga (46' Sylwester Duda), Konrad Karwacki (46' Mateusz Walkowicz), Damian Karwacki, Dominik Gdański, Adrian Bosak (66' Damian Sołek).