Drugoligowe derby Podkarpacia


 
 
 
 

W niedzielne upalne popołudnie na stadionie w Grodzisku Górnym w towarzystwie licznie zgromadzonych kibiców odbyły się drugoligowe derby Podkarpacia pomiędzy zespołami LKS Grodziszczanka i DAP Dębica w piłce nożnej kobiet.

Mecz miał dwie odsłony i tak w pierwszej połowie spotkania, kiedy założenia taktyczne po obu stronach były realizowane przez zawodniczki, kibice mogli oglądnąć ciekawy pojedynek pełen walki i determinacji. W tej części meczu lepszym zespołem była drużyna przyjezdna, która strzeliła Grodziszczankom dwa gole.

Druga połowa to futbol bardziej „radosny” i „twórczy”. Ze względu na dosyć wysoką temperaturę powietrza mimo późnego już popołudnia, zawodniczki obu drużyn wyraźnie zmniejszyły tempo meczu i zaczęły się mnożyć błędy. Lepiej wykorzystały to piłkarki przyjezdne, które w drugiej połowie zdołały wbić gospodyniom jeszcze sześć goli. Grodziszczanki odpowiedziały dwoma bramkami, zdobytymi ze stałych fragmentów gry, a mianowicie Klaudia Kulpa umieściła piłkę w siatce bezpośrednio z rzutu rożnego, natomiast drugiego gola zdobyła Natalia Kiełb pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręka w polu karnym przez zawodniczkę z Dębicy. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 8 : 2 dla DAP -u Dębica.

LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne - DAP Dębica 2:8 (0:2)

Skład LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne: Klaudia Walania, Kiełb Natalia, Bartnik Wiktoria, Tabin Karolina, Szałapska Brygida (46- Rynasiewicz Karolina), Rachwał Aneta, Ochab Klaudia, Chamik Martyna (46- Kulpa Klaudia), Żak Karolina, Trojnar Klaudia, Leniart Katarzyna.

4 minuta - 0:1

21 minuta - 0:2

46 minuta - 0:3

64 minuta - 1:3 - Klaudia Kulpa - bezpośrednio z rzutu rożnego

65 minuta - 1:4

66 minuta - 2:4 - Natalia Kiełb - rzut karny

69 minuta - 2:5 - rzut karny

70 minuta - 2:6

77 minuta - 2:7

87 minuta - 2:8