Seniorzy odnoszą osiemnaste zwycięstwo


 
 
 

Osiemnaste zwycięstwo w tym sezonie! Zwycięstwo seniorskiej drużyny Grodziszczanki i porażka zespołu z Żołyni spowodowała, że nasza drużyna utrzymuje się na pierwszym miejscu w tabeli. Nad Błękitem mamy 5 punktów przewagi. Już w środę rozegrają na swoim stadionie zaległy mecz 18. kolejki. Mecz z Włókniarzem Rakszawa rozpocznie się o godzinie 18:00.

Nasi zawodnicy źle weszli w spotkanie i już w drugiej minucie straciliśmy bramkę. Szybko utracona bramka nie podcięła skrzydeł naszym zawodnikom i szybko ruszyli do ataku. Damian Karwacki przed polem karnym próbował zgubić rywali, jednak nie udało mu się oddać strzału na bramkę, podał piłkę do Arkadiusza Dudy, a ten oddał strzał prosto w bramkarza. Była szansa na wykończenie tej akcji golem, jednak trener nie zauważył, że bramkarz wybił piłkę w jego stronę. Dobrą szansę na bramkę mieli również w 10 minucie meczu, ale mocny strzał Konrada Karwackiego uderzył w prawy słupek bramki Startu. W 23 minucie spotkania wrzutki Mateusza Walkowicza nie dosięgli Damian Karwacki ani Arek Duda. Pięć minut później niewiele brakło, a przegrywaliby 2:0, ale sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem nie wykorzystał napastnik gości. W 33 minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny, a na bramkę zamienił go Andrzej Przeszło.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy meczu, nasz zespół wyszedł na prowadzenie 2:1. Bramkę strzelił Mateusz Pałys-Rydzik. Następnie w naszej drużynie doszło do zmiany na pozycji bramkarza i po raz pierwszy w tym sezonie między słupkami pojawił się Mateusz Markocki. W 75 minucie Arek Duda zagrał do Mateusza Walkowicz, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza z Brzózy Stadnickiej. Na osiem minut przed końcem spotkania, wynik na 4:1 ustanowił duet wprowadzony na boisko po przerwie. Zagranie z prawej strony od Adriana Bosaka wykorzystał Dawid Wnęk. 

SKŁAD: Jacek Wolańczyk (61' Mateusz Markocki), Andrzej Przeszło, Paweł Przeszło, Piotr Miazga (72' Adrian Bosak), Mateusz Kulpa (65' Grzegorz Czerwonka), Mateusz Pałys-Rydzik, Arkadiusz Duda, Dominik Gdański (67' Dawid Wnęk), Konrad Karwacki, Damian Karwacki, Mateusz Walkowicz (83' Damian Sołek).

Rezerwa: Marcin Szpila, Sylwester Duda