Pierwsze punkty


 

Swoje pierwsze punkty ligowe zdobyły piłkarki Grodziszczanki Grodzisko Dolne, które tym razem podejmowały na własnym boisku zespół Olimpii Pysznica. Mecz rozgrywany w sobotnie popołudnie przy idealnej słonecznej i bezwietrznej aurze dostarczył kibicom wiele sportowych emocji i co najważniejsze w futbolu wiele goli.

Zwłaszcza pierwsza połowa obfitowała w zdobycz bramkową zarówno po stronie gospodyń, jak i drużyny przyjezdnej. Ostre strzelanie rozpoczęła Klaudia Kawalec, która już w 15 minucie wyprowadziła Grodziszczanki na prowadzenie. Natomiast w 17 i 34 minucie pierwszej połowy spotkania to zawodniczki Olimpii dwoma golami wyprowadziły swój zespół na czoło stawki. To jednak nie koniec emocji. Grodziszczanki ostro wzięły się za odrabianie strat. Gola w 39 minucie zdobyła Natalia Kiełb, a dwie minuty później strzał w poprzeczkę Anety Rachwał dobiła głową Paulina Krysa. I tak wynikiem 3:2 zakończyła się pierwsza połowa meczu.

W drugiej połowie spotkania mimo wielu dogodnych okazji Grodziszczanki nie potrafiły podwyższyć wyniku, natomiast jedna z nielicznych akcji Olimpii przyniosła ostateczne rozstrzygnięcie i gola na wagę remisu oraz jednego zdobytego punktu. Piłkarki Olimpii mogą być tym bardziej usatysfakcjonowane z wyniku, że ostatniego gola zdobyły praktycznie równo z ostatnim gwizdkiem sędziego głównego.

LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne : Olimpia Pysznica 3:3 ( 3:2)

Skład LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne: Gorący Izabela, Leniart Katarzyna, Okoń Ewelina, Żak Karolina, Trojnar Klaudia, Ochab Klaudia, Kiełb Natalia ,Tabin Karolina, Rachwał Aneta, Kawalec Klaudia, Krysa Paulina oraz Bratnik Wiktoria, Kuźniar Magdalena, Sołek Teresa, Zygmunt Natalia, Mazur Andżelika, Sołek Paulina i Sobala Dominika.