Początek rundy jesiennej na plusie


 
 
 

Pierwsze zwycięstwo w rundzie jesiennej III ligi piłki nożnej kobiet zdobyły piłkarki LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne pokonując na własnym boisku zespół z Tuchli. Jak widać z samego wyniku nie był to łatwy mecz.

Już na początku pierwszej połowy, a dokładnie w 3 minucie spotkania piłkarki Korony wykorzystały zamieszanie pod bramką Grodziszczanek i z najbliższej odległości wcisnęły piłkę do siatki. Gospodynie spotkania rzuciły się do odrabiania strat, ale dobrze dysponowana tego dnia obrona przeciwniczek nie dawała za wygraną i sprawnie rozmontowywała szybkie ataki piłkarek z Grodziska. Kiedy wydawało się, że wynikiem 1:0 dla drużyny przyjezdnej zakończy się pierwsza połowa meczu, pięknym strzałem z ponad 25 metrów pod samą poprzeczkę popisała się Natalia Kiełb i wyrównała bilans bramkowy.

Druga połowa meczu miała podobny przebieg jak pierwsza. Dużo walki i determinacji z obu stron. Częste ataki Grodziszczanek i szybkie kontrataki Korony, które siały popłoch wśród obrony gospodyń. I ponownie, kiedy sędzia główny tego pojedynku miał już kończyć sportową rywalizację, po jednym z licznych ataków na bramkę golkiperki Korony w najlepszym miejscu znalazła się Natalia Zygmunt i sprytnie wykorzystała błąd bramkarki, zdobywając gola na wagę trzech punktów. Zwycięstwo to dedykujemy Wiktorii z Olimpii Pysznica z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

LKS Grodziszczanka - Korona Tuchla 2:1 (1:1)

Skład LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne: Gorący, Leniart, Okoń, Kuźniar, Tabin, Rachwał, Kiełb (78 - Sobala) , Bartnik (41- Chamik), Żak (55- Trojnar), Ochab( 55- Zygmunt), Krysa ( 60- Szałapska)