Na sygnale


 

Kolejne trzy punkty mogą dopisać do swojego konta piłkarki LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne w III lidze piłki nożnej kobiet. Zwycięstwo jednak nie przyszło zawodniczkom z Grodziska ani łatwo ani przyjemnie.

W niedzielne dość ciepłe jesienne popołudnie Grodziszczanki przyjmowały na własnym stadionie piłkarki Izolatora Boguchwała, które w obecnych rozgrywkach zdecydowanie lepiej prezentują się na podkarpackich boiskach III ligi. Mecz rozpoczął się od szybkich ataków Grodziszczanek na bramkę Izolatora co już w 11 minucie spotkania przyniosło efekt bramkowy. Składną akcję całej drużyny wykończyła Klaudia Kawalec i było jeden do zera. Niestety w dalszej części spotkania z powodu poważnych kontuzji opuścić boisko musiały dwie podstawowe zawodniczki Grodziszczanki, a mianowicie kreująca grę w środku pola Paulina Krysa oraz zdobywczyni gola Klaudia Kawalec. Od tego momentu w poczynania zespołu gospodyń wkradła się duża nerwowość, która towarzyszyła im już do końca spotkania.

W drugiej połowie meczu rywalki znacznie przyspieszyły grę, ale piłkarki z Grodziska dzielnie broniły dostępu do swojej bramki i groźnie kontratakowały zespól przyjezdny. Mimo kilku sytuacji sam na sam, a nawet ostemplowanej poprzeczki golkiperki z Boguchwały wynik spotkania nie uległ już zmianie i Grodziszczanki zyskały na swoim koncie ciężko wywalczone trzy punkty. Trzeba dodać, że mecz obfitował w wiele ostrych starć i kontuzji tak, że aż dwa razy na stadion w Grodzisku wzywana była karetka pogotowia.

LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne: Izolator Boguchwała 1:0 (1:0)

Skład LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne: Bartnik, Okoń, Tabin, Leniart, Szałapska (60 – Sołek Teresa) Rachwał, Kiełb, Krysa (12 – Kulpa Klaudia), Ochab (75- Sołek Paulina), Trojnar, Kawalec (16 – Chamik).