Wieczór ze sztuką


 

Wspomnienia, nostalgia i tęsknota za minionym czasem, za bliskimi – w takim zazwyczaj nastroju przeżywamy wszyscy porę jesieni. Aby nieco ubarwić tę szarą rzeczywistość codzienności, w Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym odbył się „Jesienny Wieczór ze Sztuką”.

Tego wieczoru można było delektować się sztuką w różnym wydaniu, bo atrakcji dla wymagającej widowni było naprawdę wiele. Na początek uwagę wszystkich przyciągnęła wystawa grafiki Sabiny Pelc. Autorka zaprezentowała na wystawie kilkanaście prac graficznych w różnych formatach o zróżnicowanej tematyce – motywy architektoniczne, portrety i postaci z elementami przyrody. Prawie wszystkie grafiki, z wyjątkiem dwóch w technice akwaforty, wykonane są w technice suchej igły.

Dalsza część spotkania upłynęła pod znakiem poetyckiego słowa. Swoje utwory czytali i recytowali poeci z Leżajska: Stanisław Kornasiewicz, Zdzisława Giża i Jerzy Welc oraz Małgorzata Burda-Król.

Powyższe występy uświetniła muzyka. Duet braci Wojtka i Tomka Wołowców kilkakrotnie umilał muzyką środowe spotkanie. Ponadto na scenie wystąpiła nasza wokalistka Magdalena Mach – laureatka Nagrody Specjalnej w Powiatowych Prezentacjach Kulturalnych Dzieci i Młodzieży „Sarzyńska Jesień 2017” w kategorii „piosenka”.

Wszystkim bez wyjątku udzielała się niesamowita atmosfera tego wieczoru, bo poetycko-muzyczny nastrój jesieni wypełnił po brzegi salę widowiskową.