Profilaktyka na wagę życia


 

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Leżajsku oferuje bezpłatne badania profilaktyczne w ramach Programów: Profilaktyki Raka Szyjki Macicy - badania cytologiczne, Profilaktyki Raka Piersi - mammografia, Profilaktyki Jelita Grubego - kolonoskopia.

CYTOLOGIA

Badania mogą wykonać kobiety w wieku od 25 do 59 lat, które nie miały wykonanej cytologii w ciągu ostatnich trzech lat. Do wykonania badania nie jest wymagane skierowanie Badania są wykonywane od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 - 14:35 w Poradni ginekologiczno - położniczej oraz Pracowni Cytologicznej. Rejestracja pod nr tel. 17 24 04 771 (Poradnia ginekologiczno - położnicza) oraz pod nr tel. 17 24 04 786 (Pracownia Cytologiczna).

MAMMOGRAFIA

Badania dedykowane są dla kobiet w przedziale wiekowym 50-69 lat, które nie korzystały w ciągu ostatnich 24 miesięcy z Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania wykonywane są w Pracowni Mammografii przy użyciu nowoczesnego mammografu  przez wyspecjalizowaną kadrę od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 14:00 po uprzednim uzgodnieniu terminu badania pod nr tel. 17 24 04 921. Wykonanie badania nie wymaga skierowania.

KOLONOSKOPIA skierowana jest do:

  • osób w wieku 50-65 lat,
  • osób w wieku 40-49 lat, w sytuacji gdy u krewnych pierwszego stopnia rozpoznano raka jelita grubego,
  • osób w wieku 25-49 lat, w sytuacji, gdy w rodzinie występował Zespół Lyncha;

i które nie korzystały w ciągu ostatnich 10 lat z kolonoskopii oraz nie posiadają objawów raka jelita grubego.

Badania wykonywane są w Zakładzie Endoskopii Diagnostycznej i Zabiegowej zlokalizowanej na parterze Przychodni Specjalistycznej SP ZOZ w Leżajsku. Rejestracja w Pracowni pod nr tel. 17 24 04 836. Do wykonania badania nie jest wymagane skierowanie.

Szpital posiada wykwalifikowany personel i nowoczesny sprzęt, co pozwala na udzielanie świadczeń medycznych na wysokim poziomie. Ponadto zapewniamy możliwość wykonania szerokiego pakietu badań laboratoryjnych.