Seniorzy z Chodaczowa mieli swoje święto


 

Od dziewięciu już lat seniorzy z Chodaczowa spotykają się na wspólnej uroczystości z okazji Dnia Seniora. W minioną sobotę ponad 50-osobowa grupa seniorek i seniorów przybyła do Remizy OSP w Chodaczowie. Była okazja porozmawiać, pośpiewać, potańczyć i mile spędzić czas.

Chodaczów to jedyna miejscowość w gminie, w kalendarzu której Dzień Seniora zajmuje szczególne miejsce. Od 9 lat, na zaproszenie inicjatora tych spotkań, sołtysa Stanisława Wojtyny odpowiada spora grupa pełnych siły i wigoru mieszkańców sołectwa, którzy bardzo chętnie wychodzą z domu i wspólnie się integrują. Tak też było w ostatnią sobotę karnawału. Przy dobrym ciasteczku, kawie i herbatce chodaczowscy seniorzy spędzili sobotni wieczór, w gronie dalszych i bliższych znajomych i sąsiadów.

Uroczystego rozpoczęcia i powitania przybyłych seniorów i gości dokonali prowadzący, pani Maria Krzeszowska wraz z sołtysem panem Stanisławem Wojtyną. Na zaproszenie seniorów odpowiedzieli m.in. Zastępca Wójta Gminy pan Arkadiusz Telka wraz z Przewodniczącym Rady Gminy panem Jerzym Gdańskim, którzy skierowali do obecnych ciepłe słowa i życzenia wielu lat w zdrowiu, zadowoleniu i dobrobycie.

W programie artystycznym dedykowanym seniorom zaprezentowały się zaproszone zespoły, którymi w tym roku były Kapela Ludowa i Zespół Grodziszczoki, Zespół Śpiewaczy Wiola oraz Kapela Biesiadna z Gniewczyny. Przeboje z lat młodości, wiersze i humorystyczne anegdotki wprowadziły seniorów w doskonały nastrój. Były też wstępem do dalszej zabawy w trakcie potańcówki.

W organizację wydarzenia włączyły się również panie z Koła Gospodyń Wiejskich, za sprawą których na stołach pojawił się pyszny obiad i słodki poczęstunek.