Finał Wojewódzki Turnieju Piłki Nożnej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"


 

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie. Podczas rozgrywek zawodnicy rywalizują w trzech kategoriach wiekowych: U8, U10 oraz U12. Główne cele turnieju to popularyzowanie aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Tegoroczne zmagania sportowe w ramach XVIII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na szczeblu wojewódzkim odbyły się 12 i 13 kwietnia w Tarnobrzegu. Powiat leżajski w kategorii drużyn U8, U10 i U12 dziewcząt i U8 chłopców reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym.

Przepustką do rozgrywek na tym etapie były wcześniej przeprowadzone eliminacje na szczeblu gminnym i powiatowym. Nasi zawodnicy wykazali ogromną siłę walki i zaangażowanie w rozgrywanych meczach. Pozwoliło to drużynie U8 i U12 dziewcząt dojść do półfinału i w klasyfikacji końcowej zająć odpowiednio III i IV miejsce. Oprócz miejsca na podium, jakie przypadło najmłodszemu zespołowi, przyznano także zawodniczce tej drużyny, Patrycji Sęk, tytuł najlepszej bramkarki turnieju.

Udział w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim był dla uczniów wielką przygodą przeżytą w atmosferze sportowego święta.