Wybieramy najpopularniejszego sołtysa i sołectwo w naszym regionie!


 

Już po raz kolejny za pośrednictwem Gazety Codziennej Nowiny wybierzemy najpopularniejszego sołtysa i sołectwo na Podkarpaciu. Na laureatów czekają prestiżowe tytuły, medale i statuetki oraz cenne nagrody. Akcję Nowin objęli patronatem Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki.

Aktywne sołectwa i sołtysi będą prezentowani na łamach drukowanego wydania Nowin oraz w serwisie internetowym, www.nowiny24.pl/soltys

Do udziału w plebiscycie nominację otrzymali wszyscy sołtysi oraz sołectwa z Gminy Grodzisko Dolne. Zachęcamy więc mieszkańców gminy do głosowania. Wystarczy wysłać sms-a pod numer 72355 z odpowiednią treścią przypisaną do sołtysa i sołectwa. Koszt SMS-a: 2,46 zł z VAT. Listę nominowanych i instrukcję głosowania znajdziesz poniżej:

Głosowanie w pierwszym etapie powiatowym potrwa do wtorku, 22 maja do godz. 21. Trzech kandydatów i trzy sołectwa z każdego podkarpackiego powiatu, które zdobędą najwięcej głosów, awansują do drugiego etapu, wojewódzkiego finału, który rozpocznie się 25 maja i potrwa do 4 czerwca.

Po zakończeniu głosowania w dniu 7 czerwca, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbędzie się uroczysta gala. Zostaną na nią zaproszeni laureaci pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach z każdego powiatu.

Najpopularniejszy Sołtys Podkarpacia otrzyma m.in. voucher o wartości 4000 zł na wczasy dla dwóch osób na Krecie. Sołtysi, który uplasują się na 2 i 3 miejscu w finałowym rankingu, otrzymają m.in. zaproszenia na pobyt dla dwóch osób w Zamku w Krasiczynie. Pobyt obejmuje nocleg, wyżywienie oraz zwiedzanie zamku wraz z wejściem do lochów i na wieżę widokową.

Nagrodzone zostaną również sołectwa, do których trafią bony na zakup materiałów budowlanych o wartości 5000 zł, 3000 zł i 2000 zł.