Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną


 
 

11 maja na jarosławskim rynku, odbył się Integracyjny Jarmark z Funduszami Europejskimi – DOFE na Podkarpaciu, w którym udział wzięły gminne ŚDS-y.

Jarmark został poprzedzony Marszem Godności w ramach obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Przemarsz odbył się ulicami Paderewskiego, Nabielaka, Orłowicza, 3 Maja, Przemyska, Sobieskiego, Rynek – w marszu wzięli udział: VIP, przedstawiciele samorządów, uczelni, szkół, przedszkoli, instytucji użyteczności publicznej, przedstawiciele organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, przedstawiciele organizacji realizujących projekty dofinansowane z UE, osoby z niepełnosprawnościami, uczniowie, rodzice, przyjaciele Stowarzyszenia i inni.

W programie imprezy było wiele atrakcji. Podczas trwania Jarmarku można było m.in. obejrzeć pokaz służb mundurowych, wziąć udział w warsztatach kulinarnych i rękodzieła. Odbyły się pokazy dronów, robotów i łazików marsjańskich. Na najmłodszych czekały dmuchańce, zjeżdżalnie, gry, zabawy i malowanie twarzy, a to tylko nieliczne rozrywki przygotowane przez organizatorów.