Wyjątkowa Noc Muzeum


 

Europejska Noc Muzeów w roku 2018 odbędzie się 19 maja. W Leżajsku rozpocznie się ona dzień wcześniej i będzie trwać aż przez dwa dni. W ramach imprezy będzie można zwiedzić bezpłatnie wszystkie ekspozycje Muzeum oraz skorzystać z dodatkowych atrakcji jakie przygotowali na ten dzień organizatorzy.

W piątek 18 maja na scenie plenerowej przed Muzeum Ziemi Leżajskiej, o godz. 20:30 odbędzie się premiera spektaklu muzycznego pt. „Nasza jest noc”. W programie znajdą się piosenki z lat 20 i 30 XX wieku w wykonaniu teatru muzycznego Broadway z GOK Giedlarowa. W repertuarze m.in. Seksapil, Umówiłem się z nią na 9 - tą, Ada to nie wypada, Ach jak przyjemnie, Miłość ci wszystko wybaczy, Już taki jestem zimny drań i wiele innych...

W sobotę 19 maja również na scenie plenerowej przed Muzeum Ziemi Leżajskiej, o godz. 18:30 zaprezentują się uczniowie Szkoły Muzycznej w Leżajsku podczas koncertu pt. Jazz session, następnie na scenie wystąpią artyści z powiatu leżajskiego.

O 20:30 pojawi się gwiazda wieczoru Stan Borys, który wykona legendarne utwory m.in. Jaskółka, Dzika Plaża, Anna, itp.

Dodatkowo w godzinach od 17:00 do 24:00 będzie można zwiedzić nieodpłatnie ekspozycje stałe Muzeum oraz wystawę jednodniową „Mundur i Broń”, na której zobaczyć będzie można współczesną broń palną oraz mundury m.in. GROM-u.