Tym razem Sandomierz


 

We wtorek 12 czerwca grodziscy Seniorzy udali się na kolejną atrakcyjną wycieczkę. Tym razem do popularnego serialowego miasta księdza Mateusza.

Chętnych na wyjazd do Sandomierza nie brakowało. Liczna 59 osobowa grupa dotarła na miejsce w strugach deszczu, ale już później pogoda zmieniła się i w znakomitych nastrojach rozpoczęto zwiedzanie miasta, oczywiście pod opieką przewodnika.

Sandomierz zachwycił doskonale zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym, pięknym ukwieconym, czystym rynkiem z urokliwymi kamienicami. Seniorzy podziwiali bogato zdobioną barokową Bazylikę Katedralną, Ratusz, Zamek, Pałac Biskupi i Collegium Gostomianum jedną z najstarszych szkół średnich w Polsce oraz otaczający ją ogród obsadzony drzewami i krzewami przywiezionymi przez uczniów z całego świata. Położony na siedmiu wzgórzach nad Wisłą Sandomierz nazywany jest przez mieszkańców małym Rzymem.

Zadowoleni i pełni wrażeń, ze śpiewem przy znakomitym akompaniamencie pana Wojtka Seniorzy postanowili kontynuować spotkanie. Udali się do domku myśliwskiego, gdzie czekał rozpalony ogień i kiełbaski. Integracja grupy wspaniała, a uśmiech zadowolonych Seniorów bezcenny.

W imieniu Seniorów szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację wycieczki i dla Koła Łowieckiego w Grodzisku Dolnym.