Przed nami święto gminy - czyli dla każdego coś dobrego


 

Spotkanie z poezją, muzyką i malarstwem zainauguruje tegoroczne Dni Grodziska, które rozpoczynają się w dniu dzisiejszym i potrwają do niedzieli 8 lipca br. Program imprezy zaaranżowano w różnej formie. Każdy dzień przyniesie inne emocje i wrażenia.

Dzisiejszy, czwartkowy wieczór to obcowanie ze sztuką i twórcami. Rozpocznie go wystawa malarstwa abstrakcyjnego znakomitej artystki pani Kingi Ziobro-Działo z Rzeszowa. Pani Kinga jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, ukończyła min. Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Interesuje ją rzeźba, malarstwo sztalugowe, jak również grafika komputerowa. Bierze udział w międzynarodowych plenerach malarskich i rzeźbiarskich. Uczestniczy w wystawach grupowych i indywidualnych w kraju jak i za granicą. Jest członkiem Kobiecej Grupy Plastycznej Droga”, działającej w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Na swoim koncie ma liczne wystawy indywidualne i zbiorowe.

Obrazy malarki przyciągają spojrzenie oryginalnością wykonania. Ich niezwykły charakter, zróżnicowana materia i faktura pozwalają przenieś w inny wymiar.

Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury o godzinie 18. Po uroczystym otwarciu wystawy zapraszamy na wyjątkowy czas dla wielbicieli poezji. Swoją twórczością - widzianą duszą i oczami - podzieli się pani Małgorzata Burda-Król.

Atmosferę wieczoru będą budować urocze solistki działające pod patronatem Ośrodka Kultury. Serdecznie zapraszamy.