O roli kobiet w rodzinie


 

Przypieczętowując obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny, który przypada 15 maja, Stowarzyszenie Kobiety Gminy Grodzisko Dolne zorganizowało okolicznościowe spotkanie, poświęcone rodzinie właśnie.

Miesiące maj i czerwiec kojarzą się nam wszystkim z obchodami Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Z tej okazji panie ze stowarzyszenia postanowiły połączyć te wyjątkowe daty i zaprosiły do wspólnego świętowania Dnia Rodziny. Spotkanie miało miejsce w sobotę 8 czerwca w Remizie OSP w Grodzisku Dolnym. W integracyjnym święcie uczestniczyło 9 miejscowych Kół Gospodyń Wiejskich oraz zaproszone koła: z Soniny, Rakszawy, Smolarzyn i Białobrzeg. Nie zabrakło przedstawicieli samorządu gminnego w osobach pana Mariusza Jasica - zastępy wójta gminy i pana Józefa Nicponia – zastępy przewodniczącego rady gminy. Na imienne zaproszenie stowarzyszenia odpowiedziała również prezes Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Łańcucka”, pani Halina Gębarowska oraz ks. proboszcz Jan Kuca.

Wpisując się w tematykę spotkania, przypomniana została rola matki, jako jednego z elementów spajających rodzinę. Zadanie jakie ma do spełnienia matka, polega miedzy innymi na podtrzymaniu więzi rodzinnych oraz promowaniu wartości rodzinnych. O znaczeniu kobiet-matek w życiu każdego dziecka śpiewały wokalistki działające pod patronatem Ośrodka Kultury. Utworami zadedykowanymi mamom zgromadzonych uraczyła pani Anna Szczęch z Pigan. W części artystycznej układy taneczne zaprezentowały Ada Wawrzaszek i Wiktoria Sołek – tancerki z Zespołu Tanecznego „Iskierka” z Łańcuta.

Organizatorki wydarzenia zadbały nie tylko o strawę duchową. Był też wspaniały poczęstunek i czas na przemówienia, żarty i rozmowy zebranych, których było całkiem sporo.