"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" nad zbiornikiem wodnym Czyste w Grodzisku Dolnym


 

Na nabrzeżu zbiornika wodnego „CZYSTE”, w Grodzisku Dolnym w miniony czwartek, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, dzielnicowi z Posterunku Policji w Grodzisku Dolnym, strażacy z KP PSP Leżajsk i OSP Grodzisko Górne, spotkali się z dziećmi z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Laszczynach, rodzicami i ich opiekunami. Wszystko działo się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tematem przewodnim, była promocja bezpiecznego wypoczynku w okresie zbliżających się wakacji.

Miniony czwartek dla osób przebywających nad zbiornikiem wodnym CZYSTE, w Grodzisku Dolnym, był dniem pełen pozytywnych wrażeń i atrakcji. podkom. Jan Kucło propagował właściwe zachowania w rejonie akwenów wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, pływania  czy uprawiania sportów wodnych, co w efekcie ma prowadzić do ograniczenia przypadków utonięć, zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych. W spotkaniu wziął udział również pies służbowy "Gina" ze swoim przewodnikiem mł. asp. Tomaszem Bajem. Uczestnicy mogli zobaczyć w akcji  naszego czworonożnego funkcjonariusza. Dowiedzieli się również, jak ważną rolę w służbie Policji pełni pies oraz jak reagować i bronić się w przypadku ataku agresywnych zwierząt.

 

Będący na miejscu dzielnicowi z PP Grodzisko Dolne mł. asp. Stanisław Gałdyś i asp. Stanisław Półćwiartek, przeprowadzali quizy, zabawy promujące bezpieczny wypoczynek. Wśród uczestników rozdawali różnego rodzaju upominki, nagrody i materiały edukacyjne w postaci broszurek, ulotek odnoszących się do zagadnień związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, promowali sposoby kontaktu z dzielnicowym, zawód policjanta i przełamywali bariery lęku przed kontaktem z policjantem.

Więcej na stronie www.podkarpacka.policja.gov.pl  oraz na stronie ośrodka