Zapraszamy na imprezę biegową - Bieg Żółwia


 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w letnim sportowym wydarzeniu roku, jakim jest kolejna edycja Grodziskiego Biegu Żółwia o Puchar Wójta Gminy Grodzisko Dolne. Impreza odbędzie się 6 lipca. Start i meta biegu znajduje się nad zalewem „Czyste” w okolicy baru „U Żusta”. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „W naszych Stronach”.

Kilka słów na temat wydarzenia przedstawia członek stowarzyszenia i główny koordynator biegu, pan Grzegorz Nykiel: Całą imprezę rozpoczynamy bezpłatnymi zapisami dzieci i osób niepełnosprawnych na biegi od  godz. 13:00 do 14:45. A o godz. 15:00 rozpoczynają się biegi dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Po biegach dziecięcych odbędzie się po raz pierwszy bieg dla osób niepełnosprawnych na dystansie 1600m, czyli jedno okrążenie wokół Czystego. W biegu tym wraz z osobami niepełnosprawnymi mogą biec osoby pomagające niepełnosprawnym. A na deser o godz. 17:00 odbędzie się bieg główny na dystansie 12 km, którego trasa będzie prowadziła malowniczymi zakątkami Grodziska Dolnego. Dodatkowym atutem imprezy biegowej będą przeprowadzone losowania nagród wśród wszystkich biegaczy, którzy wezmą udział w biegu głównym jak i też w biegach dziecięcych i dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego dla umilenia czasu dzieci i nie tylko gościć u nas będzie „Kraina Uśmiechu” z Rzeszowa, która przeprowadzi animacje. Całą imprezę poprowadzi konferansjer, pan Adam Maślanka z Tarnobrzega - dobrze znany biegaczom i nie tylko. Na zakończenie całej imprezy wisienką na torcie będzie biesiada przy kapeli biesiadnej z Gniewczyny Łańcuckiej. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału serdecznie zapraszamy. Zapisywać się na bieg główny można na stronie internetowej www.Timekeeper w zakładce /zawody/ lub w dniu zawodów na miejscu w biurze zawodów. 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do czynnego udziału w Grodziskim Biegu Żółwia poprzez obecność na trasie biegu, kibicowanie, dopingowanie i robienie zdjęć. Gdyby pojawiły się dodatkowo butelki lub kubki z wodą dla biegaczy, będzie to wspaniały gest ze strony kibiców dla biegaczy.