Tak świętowaliśmy na Dniach Gminy


 

Za nami cztery dni wspólnego świętowania. Różne imprezy sportowe i kulturalne towarzyszyły tegorocznym Dniom Grodziska. Podobnie jak w poprzednich latach tak i tym razem wydarzenie to przyciągnęło swoich sympatyków.

Czwartkowa odsłona święta gminy rozpoczęła się spotkaniem z poezją i malarstwem pani Anny Korczyńskiej-Krysy. Klimatycznie wystrojona sala Ośrodka Kultury oraz muzyczne przerywniki, sprawiły iż główna bohaterka wieczorku zabrała swoich gości w sentymentalną podróż do Lwowa i czasów swojego dzieciństwa. Nie zabrakło wierszy patriotyczno- religijnych i z czasów młodości poetki. Jako że pani Anna swoje pierwsze zawodowe kroki stawiała w Szkole Podstawowej w Grodzisku Dolnym w roku 1961/62 ucząc głównie biologii i będąc wychowawczynią w klasie III b – nie mogło zabrakną i spotkania z wychowankami z tego rocznika. Wspomnieniom i wzruszeniom nie było końca.

Kolejne dwa dni miały charakter sportowy. W piątek 12 lipca na Orliku w Grodzisku Dolnym odbył się turniej w ramach Gminnej Parafiady. W tym roku udział w rozgrywkach zgłosili zawodnicy z 4 parafii. Bezkonkurencyjna okazała się Parafia Grodzisko Dolne, przed Chodaczowem, Wólką Grodziską i Zmysłówką.

Wieczorem płytę stadionu opanowali strażacy z gminnych jednostek OSP. Towarzyskim rozgrywkom towarzyszyły spore emocje. Nie obyło się bez fauli, kontuzji i czerwonych kartek. W ferworze walki miano najlepszej OSP wywalczyli druhowie z Grodziska Dolnego „Miasta”, przed strażakami z Wólki Grodziskiej, Grodziska Dolnego i Grodziska Górnego. Puchary zwycięzcom wręczył zastępca wójta, pan Mariusz Jasic.

Z kolei w sobotę 13 lipca swoich szans upatrywali młodsi mieszkańcy gminy. Nad zbiornikiem wodnym „Czyste” odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży szkolnej. Koło wędkarskie „Pstrąg” czuwało nad prawidłowym przebiegiem połowów i ważeniem ryb. Nie wszystkim tego dnia połowy się udały, niemiej jednak prawdziwi pasjonaci wędkowania nie odpuścili i już zapowiedzieli swój udział w zawodach za rok.

Gdy na „Czystym dzieci walczyły z rybami, na stadionie w Grodzisku Górnym dziewczęta rozgrywały mecze w ramach Turnieju Piłki Nożnej Juniorek. Najlepsze okazały się gospodynie - zawodniczki Grodziszczanki I.

Główny punkt obchodów święta gminy przypadł na niedzielę 14 lipca. Na kilkugodzinny program artystyczny złożyły się gry i zabawy dla dzieci, pokazy ratownictwa medycznego oraz koncerty.

W części oficjalnej gospodarz gminy, Jacek Chmura powitał zaproszonych gości, a wśród nich m.in. panią wojewodę podkarpacką Ewę Leniart, pana posła Jerzego Paula oraz gości specjalnych – delegację z gminy Chełmża.

Mimo towarzyszącej chwilami mżawki i lekkiego chłodu, atmosfera na scenie była gorąca. Oprócz Zespołu Pieśni i Tańca Zaborowiacy, dla publiczności wystąpił zespól REDLIN, a na deser organizatorzy w tym roku zaserwowali Kabaret pod Wyrwigroszem oraz discopolowy zespól MIG.

Dziękujemy uczestnikom, artystom, sponsorom oraz strażakom za pomoc w przygotowaniu i realizacji Dni Gminy Grodzisko Dolne 2019.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.