15 sierpnia zapraszamy na Dożynki Gminne


 
 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, a w szczególności rolników do udziału w Dożynkach Gminnych, które odbędą się w najbliższy czwartek 15 sierpnia na stadionie w Grodzisku Górnym.

Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Uroczystość jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej wsi. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą jej istotę, którą w tym dniu dzielimy z dobrą zabawą.

Korowód Dożynkowy, który tworzyć będzie w tym roku 14 wieńców wraz z delegacjami dożynkowymi przejdzie po płycie stadionu, po czym nastąpi uroczyste przekazanie chleba przez starostów z Opalenisk - panią Halinę Leja i pana Stefana Wacnik. Po części oficjalnej zaplanowano blok koncertów. Wystąpią zespoły działające pod patronatem Ośrodka Kultury oraz goście specjalni: Zespół Pieśni i Tańca „Markowianie”.

W ramach Powiatowego Spotkania ze Sztuką Ludową odbędą się wystawy rękodzieła ludowego oraz wystawy towarzyszące: ciągników rolniczych wraz ze sprzętem, motorów, zwierząt, w tym koni i królików oraz drobnego ptactwa gospodarskiego.

Dożynkowy festyn zakończy wspólna zabawa przy dźwiękach „Cool-pa band”.