Grodziska Orkiestra Dęta na "Dniu Żubra" w Lutowiskach


 

10 sierpnia br. w Lutowiskach odbył się „XIII Dzień Żubra”. Impreza ta ma charakter edukacyjno-kulturalny, ale przede wszystkim, promujący dziką przyrodę Bieszczad. W ramach „Dnia Żubra” prowadzonych jest wiele pokazów, prezentacji oraz konkursów przyrodniczych. Odbywają się również zawody strzeleckie, zręcznościowe, siłowe, rywalizacja drwali i wiele innych atrakcji, w których udział biorą dorośli, młodzież, a nawet dzieci.

Atrakcyjności imprezie dodają występy zaproszonych zespołów i kapel ludowych, smaczna kuchnia regionalna oraz wystawy rękodzieła ludowego i produktów tradycyjnych przygotowanych przez lokalnych twórców.

Wśród zaproszonych zespołów po raz kolejny znalazła się grodziska Orkiestra Dęta, która bardzo lubi bieszczadzkie klimaty i koncerty dla tamtejszej publiczności.

Składamy serdeczne podziękowania panu Markowi Sokołowi – dyrektorowi tamtejszego Ośrodka Kultury – za zaproszenie do Lutowisk. 

W drodze powrotnej Orkiestra wraz z Młodzieżową Kapelą Ludową koncertowały w Borownicy, gdzie obecnie na parafii przebywa ks. Bogusław Folusiewicz, któremu składamy podziękowania za miłe przyjęcie. 

Więcej zdjęć w galerii na stronie Ośrodka Kultury