Jest szansa na gazyfikację pięciu miejscowości w gminie


 

Gmina Grodzisko Dolne podjęła działania związane z dokończeniem gazyfikacji na terenie gminy, obejmującej miejscowości Chodaczów, Laszczyny, Opaleniska, Podlesie i Zmysłówkę. W tej sprawie wójt gminy spotkał się z przedstawicielem Polskiej Spółki Gazownictwa S.A. Oddział w Jaśle.

Rozmowy przyniosły wstępną akceptację projektu, a to czy będzie on realizowany zależeć będzie od ilości mieszkańców chętnych do przyłączenia się w przyszłości do sieci gazowej. W tym celu na wrześniowych zebraniach wiejskich, mieszkańcy wyżej wymienionych miejscowości otrzymują do wypełnienia ankiety, które pozwolą spółce dokonać oceny opłacalności wykonania sieci gazowej.

Wypełnione ankiety należy składać w Urzędzie Gminy Grodzisko Dolne (na sekretariacie), bądź przekazać sołtysowi lub radnemu wsi. Ankieta dostępna jest na stronie internetowej urzędu gminy – www.grodziskodolne.pl.

Z uwagi na ważność sprawy, wójt gminy prosi mieszkańców o niezwłoczne dostarczanie wypełnionych ankiet.

Zrealizowanie inwestycji pozwoliłoby na całkowite rozwiązanie problemu gazyfikacji i przyłączenie wszystkich miejscowości w gminie do systemu sieci gazowej. Wiadomo, że gaz to paliwo konkurencyjne cenowo oraz bezpieczne dla środowiska naturalnego, a jego stosowanie do kuchenek gazowych jest o wiele bezpieczniejsze i wygodniejsze używania gazu pochodzącego z butli. Nie bez znaczenia jest fakt, że gazowe ogrzewanie domów poprawia także czystość powietrza, którym oddychamy my i nasze dzieci.

Poniżej formularz ankiety dotyczącej deklaracji przyłączenia się do sieci gazowej - do wypełnienia.