45 lat z kulturą ludową Zespołu Regionalnego "Grodziszczoki"


 

W związku z przypadającym w tym roku Jubileuszem 45-lecia istnienia i działalności Zespołu Regionalnego „Grodziszczoki” Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym ogłosił konkurs literacko-plastyczny adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Prace, – których wystawę można podziwiać w sali widowiskowej Ośrodka Kultury – mają na celu pokazanie grodziskiego folkloru, poczynań, występów i sukcesów Zespołu „Grodziszczoki” oraz promowanie w środowisku i najbliższym otoczeniu rodzimej tradycji i kultury ludowej widzianych oczyma dziecka.

Równorzędne I miejsca w grupie I (klasy I-IV) otrzymali: – Anna Papak, Szymon Klin i Magdalena Duży z SP w Laszczynach, Magdalena Majcher z SP w Chodaczowie oraz Dawid Serafin i Patrycja Sęk z ZS w Grodzisku Dolnym. II miejsca przypadły: Katarzynie Bednarz z SP w Chodaczowie oraz Wiktorii Nykiel, Wiktorii Panek i Piotrowi Usowskiemu z SP w Laszczynach; III miejsca zajęły: Wiktoria Czapla z SP w Laszczynach i Katarzyna Lizak z ZS w Grodzisku Dolnym. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Karolina Cisek, Maciej Zalepa i Wiktoria Sołek z ZS w Grodzisku Dolnym oraz Eliasz Mędroń, Julia Stopyra i Lena Walanus z SP w Laszczynach.

W grupie II (klasy V-VIII) I miejsce zajęła Anna Gurak, II miejsce – Zuzanna Ciupińka i Michał Piątek, zaś miejsce III – Jakub Zygmunt, Filip Słysz i Monika Marek – wszyscy z ZS w Grodzisku Dolnym.