Uroczyste wręczenie stypendiów najzdolniejszym uczniom z naszej gminy


 

Podczas Sesji Rady Gminy, która miała miejsce 25 października br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Grodzisko Dolne, za wysokie wyniki w nauce.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Grodzisko Dolne Pan Jacek Chmura, Zastępca Wójta Pan Mariusz Jasic, Sekretarz Gminy Pan Adam Chmura, Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Matuszek, radni, sołtysi oraz uczniowie i rodzice.

Na mocy decyzji Wójta Gminy Grodzisko Dolne stypendia zostały przyznane najzdolniejszym uczniom – mieszkańcom Gminy Grodzisko Dolne – łącznie ponad 100 gratyfikacji w tym 6 specjalnych.

Komisja rozpatrywała wnioski przyznając zgłoszonym kandydaturom punkty w pięciu kategoriach: średnia ocen, osiągnięcia naukowe, osiągnięcia sportowe, pozostałe osiągnięcia, aktywność społeczna. W każdej z tych kategorii kandydat mógł otrzymać maksymalnie 10 punktów.

Do osób, które otrzymały stypendium specjalne należą:

  • Ślanda Paulina - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, która mogła się pochwalić przede wszystkim wspaniałą znajomością języka japońskiego, osiągnięciami artystycznymi oraz aktywnością społeczną,
  • Janiec Hubert - uczeń Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku, który m.in. został finalistą Ogólnopolskiego Finału Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości oraz jest honorowym dawcą krwi,
  • Czerwonka Monika oraz Przeszło Iga - uczennice klasy III gimnazjum w Grodzisku Dolnym, mogą się pochwalić zdobytym certyfikatem językowym,
  • Matuszek Maciej i Malach Konrad – uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Grodzisku Górnym, zdobyli II miejsce w ogólnopolskim konkursie, w projektowaniu robotów.

Stypendia naukowe otrzymali:

Stypendia I stopnia: Rydzik Anna, Rydzik Dominik, Przeszło Szymon, Buszta Mateusz, Rydzik Aleksandra, Skiba Natalia, Marciniec Laura, Stępień Julia, Grabowiec Barbara, Jużyniec Monika, Szałaj Zuzanna.

Stypendia II stopnia: Gdańska Wiktoria, Fila Jakub, Kulpa Gabriela, Burszta Aneta, Lizak Łukasz, Danak Paweł, Pytel Agnieszka, Śmiałek Izabela, Olszowy Krystian, Danak Krzysztof, Wawrzaszek Ada, Jużyniec Paulina, Kuras Justyna, Marek Aleksandra, Cebula Zuzanna, Wnęk Wojciech, Chmura Paulina, Kulpa Karolina, Bechta Zuzanna, Stępień Anna, Kulpa Julia, Majkut Aleksandra, Chamik Martyna, Matuszek Magdalena, Żak Sylwia, Tysz Natalia, Kulpa Oliwia, Karakuła Małgorzata, Potaczała Piotr, Wróbel Patrycja.

Stypendia III stopnia: Rydzik Łukasz, Śmiałek Szymon, Joniec Weronika, Krauz Martyna, Baran Julia, Tysz Alicja, Gronowicz Katarzyna, Klin Martyna Maria, Matuszek Regina, Smędra Weronika, Witek Hubert, Gdański Szymon, Kulpa Wojciech, Grzywna Jakub, Jagustyn Julia, Matuszek Agata, Matuszek Mateusz, Kulpa Jakub, Piątek Michał, Pryjma Kinga, Baj Milena, Bęben Mateusz, Joniec Kinga, Kraska Klaudia, Czerwonka Anna Maria, Makówka Weronika, Rydzik Anna, Makosiej Kinga, Klin Agnieszka, Bagienko Jakub, Żugaj Marcin, Majkut Julia, Zygmunt Tobiasz, Krupa Aleksandra, Pytel Patrycja, Możdżeń Oliwia, Szklanny Martyna, Grzywna Liliana, Zygmunt Jakub, Ołowiecki Karol, Pysz Łukasz, Krauz Ewelina, Tołpa Piotr, Czerwonka Hubert, Joniec Kamila, Obara Karolina, Baj Paulina, Kubat Dawid, Rejman Karolina, Małek Kamil, Czerwonka Martyna, Stopyra Kacper, Bartnik Brygida, Bartnik Jan, Grzywna Martyna, Klin Jakub, Pelc Miłosz, Kochman Krzysztof, Skitał - Abdul Oliwia, Kiełbicka Paulina, Kiełbicki Szymon, Grzywna Julia, Stopyra Paulina, Blok Mikołaj, Gurak Anna, Łaszczowski Bogusław, Leja Łukasz, Krauz Patrycja, Kulpa Kamila, Salwach Agnieszka, Czaja Magdalena Aleksandra, Skiba Paweł, Marek Maksymilian, Świąder Julia, Chmura Kacper, Duda Dominik, Maj Filip,  

Gmina Grodzisko Dolne okazuje się być zagłębiem młodych talentów i prymusów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów w nauce i osiąganiu wymarzonych celów.