Finały powiatowe XX edycji turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"


 

W dniach 23 i 24 października br. na stadionach piłkarskich MZKS „Pogoń” Leżajsk i LKS „Grodziszczanka” Grodzisko Dolne miały miejsce turnieje finałowe w piłce nożnej dziewcząt i chłopców o Puchar Tymbarku.

W powyższych zawodach wzięło udział dziewięć zespołów z terenu naszej gminy: cztery drużyny reprezentowały Zespół Szkół w Grodzisku Dolnym, natomiast pięć drużyn wystąpiło w barwach LKS „Grodziszczanka”. W rozgrywkach uczestniczyli:

  • kategoria U-8 – drużyna dziewcząt i drużyna chłopców z ZS Grodzisko Dolne – opiekun: Agnieszka Witwer
  • kategoria U-10 – drużyna dziewcząt z ZS Grodzisko Dolne – opiekun: Elżbieta Matula; drużyna dziewcząt LKS „Grodziszczanka” – opiekun: Józef Miś
  • kategoria U-10 – drużyna chłopców z ZS Grodzisko Dolne – opiekun: Barbara Rynasiewicz; drużyna chłopców LKS „Grodziszczanka” – opiekun: Paweł Matuszek
  • kategoria U-12 – drużyna dziewcząt LKS „Grodziszczanka” – opiekun: Józef Miś
  • kategoria U-12 – dwie drużyny chłopców LKS „Grodziszczanka” – opiekun: Paweł Matuszek.

Drużyny z naszej gminy zwyciężyły w powyższych zawodach w czterech kategoriach, dzięki czemu będą reprezentować powiat leżajski w finałach wojewódzkich, które rozegrane zostaną w kwietniu przyszłego roku w Tarnobrzegu.

Zwycięskie zespoły w poszczególnych kategoriach to:

U-10 – drużyna dziewcząt LKS „Grodziszczanka”

U-10 – drużyna chłopców LKS „Grodziszczanka”

U-12 – drużyna dziewcząt LKS „Grodziszczanka”

U-12 – drużyna chłopców LKS „Grodziszczanka”

Pozostałe nasze drużyny równie ambitnie walczyły o jak najlepsze wyniki w poszczególnych meczach i zajęcie jak najlepszego miejsca w końcowej klasyfikacji. Szczególne uznanie należy się chłopcom grającym w kategoriach U-10 i U-12, którzy zakończyli swoje zmagania z samymi zwycięstwami. Wielkie brawa należą się również dla dziewcząt za wyraźne sukcesy w meczach, decydujących o awansie do finałów wojewódzkich.

Duże emocje towarzyszyły zmaganiom najmłodszych adeptów piłki nożnej – dziewczynkom i chłopcom w kategorii U-8. Był płacz, radość ze zdobytych bramek, doping rodziców, a na końcu rozczarowanie z braku awansu. Nadmieniamy, że zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców zwyciężyła SP Kuryłówka.

Opiekunowie poszczególnych zespołów składają podziękowania młodzieży za bardzo ambitną postawę i osiągnięte wyniki. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców naszych podopiecznych, którzy pozwalają dzieciom realizować się w sporcie, w tym przypadku w piłce nożnej.

W podsumowaniu finałów powiatowych rozgrywanych na naszym stadionie udział wzięli: Sekretarz Gminy Grodzisko Dolne – pan Adam Chmura oraz Wójt Gminy Kuryłówka – pani Agnieszka Wyszyńska, którzy wręczali uczestnikom turnieju puchary, nagrody w postaci piłek oraz pamiątkowe dyplomy.