Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2021-10-16 22:31:54

Wszystkie aktualności

Przylecieli tak śliczni anieli...

A stało się to za sprawą dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Rokrocznie Ośrodek Kultury ogłasza w grudniu konkurs plastyczny o tematyce bożonarodzeniowej i wtedy przeistacza się on w prawdziwą galerię sztuki.

Bo naprawdę jest co podziwiać. Wszystkie prace urzekają widza nie tylko estetyką wykonania i pomysłowością, ale tworzą przede wszystkim niezwykły nastrój, który jest jednym z elementów polskiej tradycji bożonarodzeniowej.

Tegoroczna ekspozycja poświęcona jest postaci anioła. Anioł to postać nie z tego świata, nierealna i duchowa, jednak posiadająca niezwykłą dobroczynną moc. Od wieków jest ona w różny sposób interpretowana i przedstawiana w sztukach plastycznych. Takim właśnie różnorodnym torem interpretacji tej postaci poszli nasi uczestnicy konkursu. Wystawa prac jest bardzo ciekawa i różnorodna – od form płaskich i półpłaskich, aż po pełne formy przestrzenne. Cieszy nas bardzo szeroki odzew, bowiem na zaproszenie do udziału w konkursie wpłynęło ponad 100 prac. To tylko dowód na to, iż mimo przeszkód tworzyć każdy może.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, gratulujemy laureatom i wyróżnionym. Niech ten świąteczny nastrój płynący z „wnętrza” prac udzieli się wszystkim i doda otuchy i pomyślności na nadchodzący 2021 rok.