Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: bok@pro3w.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2018-07-17 11:13:42

Wszystkie aktualności

15 sierpnia podziękujemy za plony

Dożynkowy korowód, prezentacja wieńców i symboliczne łamanie chleba - to m.in. czeka nas podczas Dożynek Gminnych. Za płody ziemi rolnicy z Gminy Grodzisko Dolne podziękują we wtorek 15 sierpnia na stadionie w Grodzisku Górnym. Na uroczyste obchody święta plonów serdecznie zaprasza wójt gminy Jacek Chmura.

Nie zabraknie występów artystycznych, stoisk twórców ludowych i smakowitych chlebów z miodem z pasiek grodziskich pszczelarzy. Koła łowieckie zaprezentują wystawę przyrodniczo-łowiecką. Będzie też degustacja dziczyzny.

W ramach dodatkowych atrakcji przewidziano wystawę ozdobnych ptaków i zwierząt futerkowych oraz pokazy sprzętu rolniczego. Jak na wieś przystało będzie i „dojna krowa”. Dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji w postaci dmuchańców.

Na scenie umiejscowionej na płycie stadionu zobaczymy obrządek dożynkowy „Miodobranie” oraz śpiewy i pokazy tańców ludowych w wykonaniu lokalnych zespołów. Na finał występ zespołu „Na Drabini” z Ukrainy. Gminne świętowanie zakończy zabawa taneczna z zespołem „Cool-pa band”.

Gospodarzami tegorocznych dożynek jest sołectwo Grodzisko Nowe, ze starostami w osobach pani Teresy Turek i sołtysa Jana Bieleckiego. W dożynkowym korowodzie zaprezentują się delegacje wieńcowe z 14-stoma wieńcami.

Święto plonów rozpoczną Msze św. w kościołach na terenie gminy, podczas których poświęcone zostaną wieńce dożynkowe i kosze z plonami. Dalsze uroczystości na stadionie od godziny 15.