Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2019-01-20 17:43:24

Wszystkie aktualności

Wieczór z kolędami

Kolędowanie to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych i tylko w Polsce kolęd jest tak wiele. Choć wszystkie opowiadają o tym samym wydarzeniu, to w treści i melodyce są niesamowicie różnorodne: wesołe i smutne, skoczne i nastrojowe, wreszcie patetyczne i żartobliwe. Ale wszystkie są jednakowoż piękne i łatwe do śpiewania.

W związku z trwającym okresem kolędowania w Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym w dniu 11 stycznia 2018 roku wyszliśmy naprzeciw tej tradycji zapraszając do wspólnego kolędowania wszystkie zespoły działające pod patronatem ośrodka.

Sceniczne występy rozpoczęły wokalistki – Brygida Bartnik, Patrycja Wojnarska, Anna Potaczała i Magdalena Mach.

Po nastrojowych kolędach przyszła pora na zmianę klimatu i widowisko „Draby” w wykonaniu zespołu „Leszczynka”. „Draby” to utrzymany w żartobliwej tonacji obrazek z życia wiejskiej społeczności z kolędami, tańcami i dawnymi obyczajami.

Do grona kolędników tego wieczoru dołączyli również: Zespół Śpiewaczy „Wiola” i Zespół „Grodziszczoki” wraz z Kapelą Ludową. Ze sceny popłynęły liczne kolędy, w większości wszystkim dobrze znane, bo wielu uczestników na widowni wtórowało wykonawcom podczas występów. Na koniec przy akompaniamencie kapeli zaczęło się wspólne kolędowanie, a wieczór upłynął w miłej i radosnej atmosferze.