Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2019-03-22 05:53:39

Wszystkie aktualności

Małżeństwa na medal

Ponad 50 lat temu ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Dzisiaj, po wielu wspólnie przeżytych latach, wciąż darzą się czułym spojrzeniem, serdecznym gestem i szczerym uśmiechem. 7 takich wyjątkowych par małżeńskich gościliśmy w dniu wczorajszym w Domu Weselnym CRYSTAL w Grodzisku Dolnym. Jubilaci z rąk wójta gminy Jacka Chmury, odebrali medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Małżeństwa świętujące 50 i więcej wspólnie przeżytych lat uhonorowane zostały prezydenckimi medalami. Uroczystość dla par małżeńskich zorganizował grodziski Urząd Stanu Cywilnego.

Jubilatów powitała dyrektor Ośrodka Kultury Katarzyna Mach-Wawrzaszek. Życzenia i gratulacje dostojnym Jubilatom wraz z medalami, stosownymi legitymacjami nadesłanymi przez kancelarię prezydencką oraz kwiatami, listami gratulacyjnymi i upominkami składali Wójt Gminy Jacek Chmura, Zastępca Wójta Gminy Arkadiusz Telka i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Danuta Zygmunt.

Medalami za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczone zostały następujące pary:

  • Aniela i Tadeusz Matuszek z Grodziska Górnego – 51 rocznica, doczekali się 2 dzieci, 4 wnuków i 2 prawnuków
  • Anna i Jan Klin z Grodziska Dolnego – 50 rocznica, doczekali się 9 dzieci, 18 wnuków
  • Maria i Stanisław Krzeszowski z Chodaczowa – 50 rocznica, doczekali się 3 dzieci, 4 wnuków
  • Halina i Stanisław Deput z Grodziska Dolnego – 50 rocznica, doczekali się 3 dzieci, 9 wnuków
  • Helena i Józef Misztal z Wólki Grodziskiej – 50 rocznica, doczekali się 3 dzieci, 2 wnuków
  • Janina i Stanisław Król z Wólki Grodziskiej – 50 rocznica, doczekali się 3 dzieci, 2 wnuków
  • Maria i Józef Grzywna z Grodziska Dolnego – 57 rocznica, doczekali się 3 dzieci, 8 wnuków, 4 prawnuków

Po części oficjalnej i odśpiewaniu uroczystego „Sto lat” Jubilaci zaproszeni zostali na lampkę szampana i wspólny poczęstunek. Dalsza część spotkania upłynęła na rozmowach i muzycznych akcentach, o które zadbały zaproszone zespoły - Wiola z Chodaczowa oraz Leszczynka z Wólki Grodziskiej.

Wszystkim parom raz jeszcze składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego szczególnego jubileuszu. Nieobecną parę wójt odwiedzi składając osobiste życzenia i dekorując prezydenckimi odznaczeniami w domu.