Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2019-05-26 19:38:01

Wszystkie aktualności

Sukcesy grodziskich muzyków na przeglądzie w Kańczudze

W niedzielę 20 maja 2018 roku w Kańczudze odbył się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych.

Jury wyłoniło zwycięzców w kategoriach: najlepsza kapela, zespół śpiewaczy i soliści, którzy będą reprezentować region na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą oraz w Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej. Komisja po wysłuchaniu 32 prezentacji stwierdziła bardzo wysoki, wyrównany poziom tegorocznego przeglądu regionalnego.

Na konkursie nie zabrakło także reprezentantów naszej gminy. Wszyscy uczestnicy wrócili z nagrodami. W kategorii „Kapele ludowe” nasza Kapela „Grodziszczoki" otrzymała II Nagrodę.

Natomiast grodziscy cymbaliści zdominowali przegląd. W kategorii „Soliści – instrumentaliści”, Michał Rydzik zdobył I Nagrodę i otrzymał nominację do udziału w Festiwalu w Kazimierzu, a jego siostra Agnieszka zdobyła II Nagrodę. W kategorii „Duży - Mały" Anna Rydzik z Mistrzem Michałem zdobyła I Nagrodę i nominację do udziału w Festiwalu w Bukowinie Tatrzańskiej, natomiast Aleksandra Rydzik w tej kategorii otrzymała II Nagrodę. Cymbalista Piotr Markocki wraz z Kapelą Ludową z Gniewczyny zdobył I Nagrodę.

Wszystkim muzykom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.