Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2019-08-24 21:53:38

Wszystkie aktualności

Piknik na powitanie lata

Kiedy pierwszy dzień astronomicznego i kalendarzowego lata? Takie pytanie na pewno zadają sobie wszyscy Ci, którzy już nie mogą doczekać się najgorętszej pory roku. Nic w tym dziwnego, gdyż lato to czas wakacji, zabawy, opalania i wypoczynku. W tym roku pierwszy dzień astronomicznego lata wypada 21 czerwca, a kalendarzowego dzień później, czyli 22 czerwca.

Młodzież i dzieci uczęszczające na zajęcia muzyczne i taneczne do Ośrodka Kultury, wraz ze swoimi rodzicami, czując już przedsmak zbliżającego się lata. We wtorek 19 czerwca, uczestniczyli w pikniku przygotowanym z tej okazji, który tym razem został zorganizowany na stadionie sportowym LKS „Grodziszczanka”.

Na początek wszyscy upiekli kiełbaski na wspólnym ognisku. Fani futbolu oglądali mecz, a koneserzy muzyki słuchali piosenek w wykonaniu naszych wokalistek: Magdaleny Mach, Ani Potaczały i Zosi Kulpy. Później były różne konkursy, m.in. rzut piłką do kosza, slalom z piłką, czy „sadzenie ziemniaków”. Zwłaszcza ta ostatnia konkurencja wzbudziła najwięcej emocji, ponieważ wzięły w niej udział najmłodsze pociechy. Dla ostudzenia emocji nasi podopieczni „korzystali z prysznica”, czyli z natrysków włączających się na murawie stadionu.

Wieczór upłynął w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, której nie zepsuł nawet wynik meczu Polska - Senegal.

Więcej zdjeć na stronie Ośrodka Kultury