Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2019-08-24 22:02:36

Wszystkie aktualności

Kazimierzowskie trofeum dla Michała

W dniach 21 – 24 czerwca w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą miał miejsce 52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Festiwal ten popularyzuje i dokumentuje autentyczne muzykowanie i śpiew ludowy. Biorą w nim udział: kapele ludowe, których skład i repertuar jest zgodny z tradycjami danego regionu, soliści - instrumentaliści grający na tradycyjnych instrumentach, śpiewacy - soliści oraz zespoły śpiewacze. Podczas Festiwalu odbywa się również konkurs „Duży - Mały”. Na Dużym Rynku mają miejsce Ogólnopolskie Targi Sztuki Ludowej, na których różnorodni twórcy prezentują i sprzedają swoje wyroby. Zaś na Małym Rynku przy muzyce kapel ludowych trwa zabawa ludowa „do białego rana”.

W tegorocznym Festiwalu wzięło udział 25 kapel, 29 zespołów śpiewaczych, 10 instrumentalistów, 25 solistów śpiewaków, 10 wykonawców w kategorii folklor – kontynuacja oraz 21 grup w konkursie „Duży – Mały”. W sumie w konkursie festiwalowym wzięło udział około 800 artystów ludowych z 15 województw.

Wśród wykonawców nie zabrakło także naszego cymbalisty – Michała Rydzika, który w swej kategorii zajął II miejsce. Tak wysoka nagroda zasługuje na uznanie i przynosi zaszczyt naszej gminie. Składamy Michałowi gratulacje i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.