Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2019-08-24 21:52:22

Wszystkie aktualności

Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży szkolnej

Wędkowanie to już niemal pasja wielu młodych ludzi naszej gminy. Stało się tak za sprawą Koła Wędkarskiego nr 37 „Pstrąg” w Grodzisku Dolnym, które od 18 lat systematycznie organizuje zawody wędkarskie z okazji „Dnia Dziecka” i „Dni Grodziska”. Połączono je z konkursem ekologicznym, nad którym patronat objęło Starostwo Powiatowe w Leżajsku.

Celem imprezy jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei wędkarstwa rekreacyjnego jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego i czynnego wypoczynku oraz dbałości o środowisko naturalne jako nasze wspólne dobro.

W tym roku pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło, dzięki czemu łącznie w zawodach wystartowało 69 miłośników wędki w wieku od 5 do 16 lat.

Młodzi wędkarze zmagali się z rybami, toteż połów nie dla wszystkich był udany. Nie pomógł nawet poczęstunek dla wędkarzy, w postaci soczków, drożdżówek, wafelków. Młodzi wędkarze posilali się na brzegu, a ryby beztrosko pluskały się w wodzie i zjadały przynęty z haczyków nie dając się złapać. Mimo drobnych trudności większej części młodych zawodników udało się złowić rybę. Zwycięzcami zawodów wędkarskich zostali:

- w kategorii szkół podstawowych,

 1. Oskar Małecki – 540 pkt – 4 ryby
 2. Filip Lizak – 220 pkt – 2 ryby

          Michał Mścisz – 220 pkt - 2 ryby

 1. Kamil Woźniak – 180 pkt – 3 ryby

- w kategorii szkół gimnazjalnych i klasy VII szkoły podstawowej,

 1. Zuzanna Żak – 400 pkt. – 2 ryby
 2. Miłosz Grzywna – 200 pkt. – 1 ryba
 3. Bielecki Patryk – 40 pkt. – 2 ryby

Wszyscy zawodnicy, którym udało się złowić rybę otrzymali cenne nagrody wędkarskie w postaci: wędek, kołowrotków, zestawów wędkarskich, siatek, natomiast pozostali, którym połów się nie powiódł, otrzymali nagrody pocieszenia w postaci drobnego sprzętu wędkarskiego oraz różnych gadżetów.

Dzięki strażakom z OSP Grodzisko Górne (grupie ratownictwa wodnego), dzieci i młodzież biorąca udział w zawodach mogła zobaczyć pokazy ratownictwa wodnego i popływać łodzią motorową.

Zawody z okazji „Dnia Dziecka” odbyły się z końcem maja. Przeprowadzono je w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci szkół podstawowych do klasy VI i klasa VII szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjów. Wśród szczęśliwców w kategorii szkół podstawowych w zawodach z okazji Dnia Dziecka zostali:

1 miejsce: Luiza Brzyska – 1480 pkt

2 miejsce: Weronika Brzyska – 820 pkt

3 miejsce: Oliwier Gdański – 800 pkt

4 miejsce: Klaudia Kuśnierz – 780 pkt

5 miejsce: Dominik Wnęk – 720 pkt

Zwycięzcami w kategorii szkół gimnazjalnych i klas VII szkoły podstawowej zostali:

1 miejsce: Jakub Olechowski – 1260 pkt

2 miejsce: Miłosz Grzywna – 320 pkt

3 miejsce: Karol Bartnik – 220 pkt

4 miejsce: Konrad Brzozowski – 200 pkt

5 miejsce: Łukasz Woźniak – 40 pkt, Zuzanna Żak – 40 pkt

Po zakończeniu zawodów chętni zapisywali się na konkurs ekologiczny. Owe szranki ekologiczne przeprowadzone były w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III i IV – VI szkoły podstawowe oraz gimnazjum i klasa VII szkoły podstawowej. W niezbyt komfortowych warunkach, na szczerym polu uczestnicy zmagali się z testem, w którym musieli odpowiedzieć na 20 pytań związanych ze środowiskiem i ekologią. W pocie czoła startujący w konkursie wykazali się nie lada wiedzą. Mimo zróżnicowanego czasu i stopnia trudności zadań testowych w poszczególnych grupach wiekowych bezkonkurencyjni okazali się:

W klasach I – III szkół podstawowych:

 1. Marcin Zugaj
 2. Dawid Buszta
 3. Oskar Małecki
 4. Magdalena Olechowska

W klasach IV – VI szkół podstawowych:

 1. Hubert Kuchtał
 2. Dominik Wnęk
 3. Kacper Chmura
 4. Kacper Kordas

W kategorii szkół gimnazjalnych i klasy VII szkoły podstawowej:

 1. Zuzanna Żak
 2. Karol Bartnik
 3. Łukasz Woźniak
 4. Miłosz Grzywna

Zwycięzcy konkursu ekologicznego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piękne książki w postaci albumów i encyklopedii ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Leżajsku.