Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2019-08-22 11:00:59

Wszystkie aktualności

Naprzód  Biało - Czerwone

Pełen autokar młodzieży wraz z opiekunami odwiedził w dniu wczorajszym stadion miejski w Mielcu, na którym w godzinach popołudniowych rozgrywany był mecz piłki nożnej polskiej reprezentacji kobiet w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, które będą rozgrywane we Francji w roku 2019.

Rywalkami Polek były w tym pojedynku piłkarki Szwajcarii, które są dużo wyżej notowane w rankingach niż nasze zawodniczki. Tym cenniejszy jest bezbramkowy remis, który został osiągnięty na boisku przez nasz zespół, chociaż dla kibiców zabrakło tego co jest sola piłki nożnej czyli bramek. Stawką tego meczu był bezpośredni awans piłkarek ze Szwajcarii na wyjazd na mistrzostwa do Francji (w wyniku remisu będą grać w barażach).

Ponad pięciotysięczna widownia stadionu miała okazje zobaczyć piłkę w wydaniu kobiecym na najwyższym europejskim poziomie, jak również zobaczyć w akcji nasze najlepsze zawodniczki grające w renomowanych zagranicznych klubach piłkarskich, miedzy innymi Katarzynę Kiedrzynek z Paris Saint Germain oraz Ewę Pajor w VLF Volfsburg