Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2019-08-22 12:02:56

Wszystkie aktualności

Podopieczni SDS w Kazimierzu Dolnym

W dniach 27-28.VIII.2018 uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy  w Laszczynach  i Filii w Zmysłówce , pracownicy oraz opiekunowie wyruszyli  na dwudniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy zwiedzaniem rynku mikrobusami, przewodnik opowiadał nam o historii Kazimierza Dolnego i pokazywał lokalne zabytki. Mieliśmy także przyjemność uczestniczyć w rejsie  statkiem po Wiśle,  podczas którego nasi podopieczni byli zauroczeni pięknymi widokami.

W drugi dzień wycieczki wyjechaliśmy do Nałęczowa gdzie zobaczyliśmy Stare Łazienki , Uzdrowiska i Park Zdrojowy oraz Dworek naszego wielkiego poety Bolesława Prusa

Ostatnim miejscem na planie wycieczki była Farma Iluzji w Trojanowie, gdzie mieliśmy możliwość obejrzenia muzeum iluzji, chaty tajemnic, tunelu zapomnienia , zaklętego stawu, świata do góry nogami i wiele innych atrakcji związanych z magią i iluzją.

Uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i czekają z niecierpliwością na następną tego typu wyprawę. Wycieczka miała na celu integrację społeczną osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi, oraz pokazanie piękna Naszego kraju.

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie ośrodka