Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2019-06-27 04:36:36

Wszystkie aktualności

Andrzejkowe zabawy w Ośrodku Kultury

Kończy się listopad i zbliżają się Andrzejki, które są czasem wielu zabaw, zarówno dla młodych, jak i starszych i obchodzone są w polskiej tradycji od co najmniej kilkuset lat.

Dawniej Andrzejkami zainteresowane były głównie młode panny. Dziewczyny wróżyły sobie, aby dowiedzieć się za kogo i kiedy wyjdą za mąż. Początkowo wróżby andrzejkowe traktowano poważnie i odprawiano je indywidualnie, jednak z czasem zwyczaj ten przekształcił się we wspólną zabawę, w której mogą brać udział zarówno panie, jak i panowie.

Również w Ośrodku Kultury od wielu już lat obchodzimy Andrzejki. W tym roku święto to obchodziliśmy we wtorek 27 listopada. Do wspólnej zabawy włączyły się wszystkie dzieci uczestniczące w tutejszych zajęciach pozalekcyjnych wraz ze swoimi rodzicami. Imprezę prowadziła animatorka kultury, która zapraszała dzieci i rodziców do wielu dynamicznych zabaw przy muzyce. Nie zabrakło również quizów związanych z bajkami i serialami. Wszyscy bawili się wesoło ponad dwie godziny, które minęły nadspodziewanie szybko.

Wiecej zdjęć na stronie Ośrodka Kultury