Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2020-08-11 17:45:05

Wszystkie aktualności

Noc Muzeum 2019

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na tegoroczną Noc Muzeów 2019 w dniach 24 i 25 maja (piątek, sobota). W ramach imprezy będzie można zwiedzić bezpłatnie wszystkie ekspozycje muzealne oraz skorzystać z dodatkowych atrakcji, jakie przygotowano na ten dzień.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart

 

Program:

24 maja (piątek)

- bezpłatne zwiedzanie wszystkich ekspozycji muzealnych od godz. 16.00 do 20.00

- na scenie plenerowej przed Muzeum Ziemi Leżajskiej o godz. 20:30 rozpocznie się spektakl muzyczny pt. „Świat w walizce” w wykonaniu teatru muzycznego Broadway z GOK Giedlarowa z towarzyszeniem orkiestry muzycznej. 

 

25 maja (sobota)

- Od godz. 17.00 przed Muzeum Ziemi Leżajskiej rozpocznie się "Jarmark Kulturalny”, na którym prezentować będą się lokalni twórcy, pasjonaci i hobbyści,

- 17.30 - 19.00 - odbędą się występy historycznej grupy rekonstrukcyjnej „SCUTUM” z Sanoka w programie będzie plenerowy mini obóz, pokazy i walki, rycerskie, konkursy, zabawy dla dzieci i młodzieży oraz wiele innych atrakcji,

- kulinarna niespodzianka dla wszystkich

- 19.00 - 20.15 - muzyczne występy lokalnych artystów,

- 20.15 - oficjalne otwarcie uroczystości,

- 20.30 - koncert „Niebo z moich stron” w wykonaniu solistów oraz grupy artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek z towarzyszeniem zespołu muzycznego Tomasza Filipczaka. W repertuarze m.in. takie legendarne piosenki jak: „Anna Maria”, „Papierowy księżyc”, „Bądź gotowy dziś do drogi” oraz wiele innych.

 

Ponadto będzie można skorzystać z ogródka grillowego.

Dodatkowo w tym dniu od godz.17:00 do 24:00 będzie można zwiedzić bezpłatnie wszystkie ekspozycje stałe oraz czasowe w Muzeum (zwiedzanie zostanie wyłączone w trakcie koncertu „Niebo z moich stron").

Ekspozycje stałe: Historii Miasta i Regionu (zmodernizowana w 2017 roku), Etnograficzno – Zabawkarska, Browarnicza.

Ekspozycje czasowe: "W rycerskim obozie", "Browary środkowej Polski", "Ojcowie Niepodległości", "W świecie Kufli".