Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2020-09-30 04:09:31

Wszystkie aktualności

WorldSkills KAZAŃ 2019

Uczniowie Agnieszka Pytel i Paweł Danak z Koła Robotyki w Zespole Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym otrzymali powołanie do Reprezentacji Narodowej WorldSkills Poland na mistrzostwa świata w zakresie umiejętności zawodowych WorldSkills KAZAŃ 2019.  To ogromne wyróżnienie, do podjęcia którego intensywnie się przygotowują.

WorldSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenie, którego zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. To największe tego rodzaju zawody na świecie. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje
i seminaria branżowe. Inicjatywa stwarza również niepowtarzalną możliwość do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów. W WorldSkills KAZAŃ 2019 w 56 oficjalnych konkurencjach bierze udział 1600 zawodników oraz 1500 ekspertów z ponad 60 krajów.

Nasi zawodnicy wystartują w kategorii juniorskiej Robotyka Mobilna w dniach 22 – 27 sierpnia w Kazaniu w Rosji.

Młodzież wylatuje 19 sierpnia pod opieką Lidera Zespołu konkurencji juniorskiej WorldSkills Poland Romana Matuszka oraz Eksperta konkurencji Roboty Mobilne Jakuba Polańskiego –  wychowanka Koła Robotyki w Grodzisku Górnym.