Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2020-01-18 11:03:28

Wszystkie aktualności

Stoisko KRUS na Dożynkach w Grodzisku

Placówka Terenowa KRUS w Leżajsku zaprasza rolników oraz członków ich rodzin do odwiedzenia stoiska informacyjnego Kasy, które zostanie zorganizowane 15.08.2019r. podczas Gminnych Dożynek w Grodzisku Dolnym.

W godzinach od 15.00 do 19.00 pracownicy KRUS będą udzielać informacji z zakresu ubezpieczeń społecznych, wypłaty świadczeń, rehabilitacji leczniczej, a także na temat zagrożeń występujących podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w konkursach tematycznych związanych z zasadami bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. Od godz. 15.00 do 17.00 przeprowadzony zostanie konkurs „Upadek to nie przypadek”, który ma na celu popularyzowanie sposobów zapobiegania upadkom osób w gospodarstwach rolnych. Dla laureata przewidziano nagrodę rzeczową w postaci pojemnika na piasek i sól oraz metalową szufelkę. Natomiast od godz. 16.00 do 18.00 zostanie przeprowadzony konkurs „Dźwigaj bezpiecznie – mniejsze ryzyko chorób układu ruchu”, którego celem jest promowanie bezpiecznych metod pracy ograniczających ryzyko schorzeń układu ruchu. Zwycięzca otrzyma nagrodę rzeczową – wózek transportowy.

Dodatkowo podczas trwania dożynek zostanie przeprowadzony konkurs „Nie daj się  wkręcić”, którego tematyka będzie obejmować zasady BHP przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych. Dla osób nagrodzonych przewidziano nagrody rzeczowe.

Rozstrzygnięcie konkursów zaplanowane jest na godzinę 18.30. Osoby odwiedzające stoisko będą mogły bezpłatnie nabyć broszury o tematyce prewencyjnej.

Więcej informacji można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS w Leżajsku, ul. Mickiewicza 82A od godz.7.00 do godz. 15.00 lub pod numerem tel. 17 240 54 20.