Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2020-04-02 14:31:46

Wszystkie aktualności

Nie starzeje się ten kto nie ma czasu

Okazji do wspólnych spotkań grodziskim Seniorom nie brakuje. Wpierw w sierpniu wyjazd kolejką wąskotorową Pogórzanin z Przeworska do Dynowa. Zabytkowym pociągiem trasę 46 km pokonuje się 3 godziny w jedną stronę. Wrażenia jak w czasach młodości na wycieczce szkolnej. Za oknami zmieniający się krajobraz: pola, lasy i piękne widoki, gdzieniegdzie pociąg przejeżdża kilka kroków od domów. Pokonuje malownicze mosty i jedyny w Polsce tunel na trasie  kolejki wąskotorowej.

Trzygodzinna przerwa pozwoliła na ognisko i wypoczynek nad rzeka San. Jazda w pozbawionych okien wagonach ,,letniakach” jest niezwykle przyjemna i warta polecenia.

Pyszne jedzenie, muzyka, śpiewy i dużo śmiechu - tak najkrócej można opisać biesiadę zorganizowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Grodzisku Dolnym wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Opalenisk z okazji imienin Marii.

Po części oficjalnej przystąpiono do degustacji smakołyków. Był pyszny bigos oraz kiełbaski z grilla. Następnie solenizantki zostały obdarowane małymi upominkami i zrobiły sobie wspólne zdjęcie.

Przy wspólnym biesiadowaniu spotkali się Seniorzy oraz przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy. Uczestnicy spotkania  bawili się radośnie i wspólnie śpiewali piosenki biesiadne. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Dziękujemy Gospodarzom za przygotowanie i serdeczną gościnę.

Wiecej zdjęć na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej