Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2020-07-03 18:29:09

Wszystkie aktualności

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym

21 listopada w ponad 180 krajach obchodzi się Światowy Dzień Życzliwości, którego celem jest wzbudzenie pozytywnych emocji i uwrażliwienie na wzajemną życzliwość.

W tym dniu również mediatorzy mają swoje święto, dlatego właśnie z ich inicjatywy przy współudziale samorządu uczniowskiego zorganizowano w szkole obchody Dnia Życzliwości. Do wspólnej zabawy, promującej ideę wzajemnej życzliwości i współpracy w przyjaznej atmosferze, zaproszono uczniów i nauczycieli. Wyrazem tego były przegotowane przez klasy wyjątkowe gazetki tematyczne. Mediatorzy i przedstawiciele samorządu uczniowskiego wyróżnili najciekawsze. Pierwsze miejsce przyznali klasie 6B, drugie- 4a, a trzecie- 7b. Jednak wszyscy zasłużyli na nagrody, dlatego uczniowie otrzymali lizaczki- buźki. Słodycze w tym dniu były darowane z uśmiechem i życzliwością. Uczniowie wybierali również najbardziej życzliwą osobę w klasie. Osoba ta została nagrodzona przez mediatorów orderem z ciasta, który wyglądał pięknie i apetycznie, a uczniowie dumnie go prezentowali. Kolejną atrakcją było drzewko życzliwości, na którym każdy mógł przywiesić liść- karteczkę z pozdrowieniami. W ten sposób powstało urocze jesienne drzewko pozdrowień i życzliwości.

W tym dniu uśmiech i pozytywne emocje rozgościły się w szkole. Wszystkim uczniom i nauczycielom należą się podziękowania za zaangażowanie, wspólną zabawę, ale też pracę. Należy pamiętać, że nie tylko 21 listopada warto być życzliwym.