Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2020-05-31 00:07:26

Wszystkie aktualności

Uroczystość setnych urodzin Pani Cecylii

W lutym swój piękny jubileusz setnych urodzin świętowała mieszkająca w Grodzisku Górnym pani Cecylia Majkut.

Był to szczególnie niezwykły dzień. Niewielu z nas ma okazję świętować setne urodziny. Sto lat to czas, który dla większości z nas wydaje się być nie do osiągnięcia, czas, w którym można zdobyć mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości.

Pani Cecylia urodziła się 14 lutego 1920 r. w Grodzisku Górnym. Jest najstarszą z sześciorga rodzeństwa. W młodości ciężko pracowała i śpiewała w chórze parafialnym. Do dzisiejszego dnia bardzo lubi śpiewać. Choć pamięć już nie ta, wspomina ciekawe sytuacje, które wydarzyły się w jej życiu.

Solenizantka wychowała dwoje dzieci i jest babcią czterech wnuków. Choć na co dzień wymaga stałej opieki, cieszy się dobrym zdrowiem i wzrokiem.

Jeszcze do niedawna samodzielnie czytała gazety nie używając przy tym okularów.

Podczas rodzinnego spotkania wójt gminy Jacek Chmura wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Zygmunt oraz przewodniczącym Rady Gminy Kazimierzem Matuszkiem mieli wyjątkową przyjemność złożyć pani Cecylii najserdeczniejsze życzenia, kolejnych długich lat życia spędzonych w zdrowiu i szczęściu rodzinnym oraz przekazać na jej ręce bukiet kwiatów i prezent. W spotkaniu uczestniczyła także pani sołtys Monika Ślanda oraz radny pan Stanisław Kryla. O wiekowej jubilatce pamiętał również Kierownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pan Rafał Krakowski, który wręczył list gratulacyjny oraz decyzję przyznającą dodatkowe świadczenie emerytalne.

Tego typu uroczystości są wyrazem głębokiego szacunku, jakim społeczeństwo powinno obdarzać osoby starsze. Dostojnej Jubilatce jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia wielu lat w zdrowiu i radości, pogody ducha oraz dumy z życiowych doświadczeń. Życzymy wszystkiego najlepszego i kolejnych 100 lat życia!