Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2020-06-06 11:05:03

Kultura

FERIE 2019 W OŚRODKU KULTURY

Czas ferii to dla dzieci czas odpoczynku, zabawy i różnych wyjazdów, mniejszych lub większych. To także czas różnych zajęć organizowanych m.in. przez placówki kulturalne dla ich podopiecznych. Nasza placówka przygotowała na czas ferii bogatą ofertę zajęć.

Na początek dzieci uczęszczające na zajęcia skorzystały z atrakcyjnego wyjazdu do rzeszowskiego Centrum Zabaw dla dzieci „Fantazja”. Na miejscu korzystały z różnych dostępnych propozycji. Na sali jest zlokalizowana jedna z największych w Polsce i najwyższa na Podkarpaciu, konstrukcja zabawowa, składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni, sali luster i basenów z piłkami. Znajdują się tu też ogromne dmuchańce, zjeżdżalnie oraz  kącik malucha z mnóstwem zabawek. Znalazłszy się w tej baśniowej krainie dzieci poczuły się w swoim żywiole. Dodatkową atrakcją była możliwość „wyprodukowania” własnych lizaków w Fantastycznej Fabryce Słodyczy.

Oprócz tego w pozostałych dniach dzieci i młodzież oddały się twórczym poczynaniom w dziedzinie rękodzielnictwa. Mogły samodzielnie wykonać filcowe zakładki do książek oraz walentynkowe poduszki, za co w nagrodę otrzymały „ostatkowe” słodkości. Na zakończenie ferii dzieci odbyły muzyczną wycieczkę w świat instrumentów szkolnych, na której z ochotą ćwiczyły etiudy i śpiewały znane piosenki przy akompaniamencie pianina.

Choć ferie powinny być obfite w zimowe szaleństwa na śniegu, to w tym roku zima wcześnie „poszła za morze”, ale mądrość ludowa mówi, że: „Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, długo potrwa zima, rzecz to niewątpliwa”. Oby to przysłowie nie miało się sprawdzić.

Zdjęcia z ferii na stronie Ośrodka Kultury.