Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2020-08-11 17:53:18

Kultura

Spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodzisku Dolnym

W ramach Dyskusyjnych Klubów Książki 6 maja 2019r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodzisku Dolnym odbyło się spotkanie autorskie z powieściopisarką Karoliną Wilczyńską. "Rozumiem kobiece emocje"- tak siebie przedstawia Pani Karolina i to motto stało się motywem przewodnim tegoż wieczoru.

Karolina Wilczyńska jest pisarką, terapeutką, w swoim dorobku literackim może się pochwalić między innymi takimi pozycjami jak: „Performens”, „Ta druga”, „Anielski kokon”, „Jeszcze raz, Nataszo” i bestsellerowej sagi „Stacja Jagodno” oraz serii powieści „Rok na Kwiatowej”.

Pani Karolina pochodzi z Kielc, gdzie obecnie mieszka i tworzy. Podczas spotkania  pisarka opowiedziała o swoim przywiązaniu do Gór Świętokrzyskich i okolic, tereny te Pani Karolina stara się promować poprzez swoją twórczość. Zaprezentowała swoje książki, opowiedziała również skąd czerpie pomysły na coraz to nowe serie. Niewiele jej książek to pojedyncze powieści, większość to właśnie kilkutomowe serie pozwalające nam przez dłuższy czas poznawać ich bohaterów.

Cała jej twórczość jak też i spotkanie autorskie to przede wszystkim kobiece emocje niezależnie od wieku bohaterek. Książki Pani Karoliny pokochały tysiące Polek, bo każda z nich może odnaleźć w bohaterkach cząstkę siebie. Tak też jest w naszej bibliotece, posiadamy większość książek autorki ale są u czytelników. Tylko w trzech pozycjach mogłyśmy otrzymać dedykacje. Na koniec spotkania, każdy mógł  zakupić dowolną książkę oczywiście z dedykacją.

Więcej zdjęć w Galerii Biblioteki